Povinné předškolní vzdělávání - Omluvný list dítěte

Povinné předškolní vzdělávání

Povinné předškolní vzdělávání ve školním roce 2023 / 2024 se týká dětí, které dosáhly

do 31. 8. 2023 věku 5 let.

Zákonný zástupce může pro své dítě (pro které je předškolní vzdělávání povinné) zvolit individuální vzdělávání. Své dítě pak může vzdělávat doma sám, vzdělávat ho může jiná osoba, nebo může navštěvovat jiné zařízení než je mateřská škola.

• Povinné předškolní vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech

- 4 souvislé hodiny denně, v naší MŠ Strakonice, Lidická od 8.00 hod. do 12.00 hod.

• Povinnost předškolního vzdělávání není dána ve dnech školních prázdnin (tak jako u základních a středních škol). Jarní prázdniny se určují podle sídla mateřské školy, v souladu s organizací školního roku.

• Zákonní zástupci mají povinnost zajistit, aby dítě, které plní povinné předškolní vzdělávání, docházelo řádně do školy. Zanedbá-li péči o povinné předškolní vzdělávání, dopustí se přestupku podle školského zákona.

Omlouvání nepřítomnosti dítěte

• Nepřítomné dítě omlouvá zákonný zástupce.

• Ředitelka školy je oprávněna požadovat doložení důvodů nepřítomnosti dítěte.

• Zákonný zástupce je povinen doložit důvody nepřítomnosti dítěte nejpozději do 3 dnů ode dne výzvy.

Oznámení nepřítomnosti je možné provést:

a) telefonicky do mateřské školy

-  školní jídelna: 380 422 821, 380 422 822

- 1.třída Hvězdičky 380 422 824     3. třída Koťátka   380 422 826

- 4. třída Dráčata  380 422 827

-  ředitelka MŠ p. Chalupská: 380 422 820

b) písemně ( formulář bude umístěn v šatně třídy ) nebo na e-mail  ředitelky mateřské školy ( alena.chalupska@ms-lidicka.strakonice.eu )

c) osobně učitelce na třídě

• Pokud dítě bylo omluveno pouze telefonicky, e-mailem nebo osobně, musí zákonný zástupce při návratu do mateřské školy vyplnit Omluvný list a předat ho učitelce ve třídě.

• Učitelka eviduje školní docházku své třídy. V případě neomluvené absence nebo zvýšené omluvené nepřítomnosti informuje učitelka ředitelku školy, která poskytnuté informace vyhodnocuje. Při zvýšené omluvené nepřítomnosti ověřuje její věrohodnost.

• Neomluvenou absenci dítěte ( 2 týdny ) řeší ředitelka školy pohovorem, na který je zákonný zástupce pozván telefonicky nebo písemně doporučeným dopisem.

• Při pokračující absenci ředitelka školy zašle oznámení o pokračující nepřítomnosti dítěte orgánu sociálně-právní ochrany dětí.