Vítejte v MŠ Lidická Strakonice

Naše mateřská škola je umístěna v těsné blízkosti sídliště l. máje. Je tvořena budovou pavilónového typu, která v roce 2013 prošla rekonstrukcí. Je obklopena školní zahradou, vybavenou novým zahradním programem.

Pro pobyt venku využíváme školní zahradu a přilehlá hřiště. Využíváme i blízké a vzdálenější okolí, zejména okolí řeky popř. park.

Prosklené atrium se v létě využívá ke koupání ve školním bazénu.

V mateřské škole máme čtyři třídy,  z toho jednu třídu s waldorfskými prvky.

Škola má v současné době kapacitu 108 dětí.

Třídy máme uzpůsobeny potřebám a počtu dětí. Jsou vybaveny moderním nábytkem a zařízením. Na výzdobě školy se podílejí i děti svými pracemi.

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu "Barevný svět ve čtyřech proměnách." Prožitkem a radostí z poznání chceme rozšiřovat dětské obzory, aktivní zábavou a hrou připravovat děti na vstup do světa dospělých. Hlavními tematickými celky jsou rodina, prostředí, věci, události a příroda. Naší filozofií je žít s dětmi v jejich kouzelném světě a učit je všemu kolem pro radost z poznání. Snažíme se povzbuzovat a posilovat sebedůvěru dítěte, vytváříme dětem podmínky k seberealizaci a sounáležitosti. Nabízíme dětem činnosti, které rozvíjejí pozitivní myšlení, cítění, prožívání ve vztahu k sobě a k druhým.