Povinné předškolní vzdělávání

Povinné předškolní vzdělávání ve školním roce 2017/2018 se týká dětí, které dosáhly
do 31. 8. 2017 věku 5 let.

Povinné předškolní vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech
- 4 souvislé hodiny denně, v naší MŠ Lidická od 8.00 hod. do 12.00 hod.

• Povinnost předškolního vzdělávání není dána ve dnech školních prázdnin (tak jako u základních a středních škol). Jarní prázdniny se určují podle sídla mateřské školy, v souladu s organizací školního roku.

Omlouvání nepřítomnosti dítěte od školního roku 2017/2018, tzn. od 4. září 2017:

• Nepřítomné dítě omlouvá zákonný zástupce.
  • Ředitelka školy nebo zástupce ředitele je oprávněn požadovat doložení důvodů nepřítomnosti dítěte.
  • Zákonný zástupce je povinen doložit důvody nepřítomnosti dítěte nejpozději do 3 dnů ode dne výzvy.

Oznámení nepřítomnosti je možné provést:

a) telefonicky do mateřské školy - školní jídelna: 380 422 821, 380 422 822
- zástupce ředitele p. Chalupská: 380 422 825
b) písemně ( formulář bude umístěn v šatně třídy ) nebo na e-mail zástupce ředitele mateřské školy ( alena.chalupska@ms-lidicka.strakonice.eu )
c) osobně učitelce na třídě

• Pokud dítě bylo omluveno pouze telefonicky, e-mailem nebo osobně, musí zákonný zástupce při návratu do mateřské školy vyplnit Omluvný list a předat ho učitelce ve třídě.
  • Neomluvenou absenci dítěte ( 2 týdny ) řeší ředitelka školy nebo zástupce ředitele pohovorem, na který je zákonný zástupce pozván telefonicky nebo písemně doporučeným dopisem.
  • Při pokračující absenci ředitel školy nebo zástupce ředitele zašle oznámení o pokračující nepřítomnosti dítěte orgánu sociálně-právní ochrany dětí.