Ošetřovné

Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu nařízené karantény dětí, které byly v mateřské škole ve dnech 22.11.– 24. 11. 2020.
Vážení rodiče,
v současné době nepotřebujete potvrzení od mateřské školy o přerušení provozu mateřské školy a nařízené karanténě dětí, tak jak tomu bylo na jaře 2020.
Rodiče sami vyplňují formulář dle návodu a metodiky ČSSZ. Po vyplnění a vytištění formuláře předáváte svému zaměstnavateli.
O ošetřovné budete žádat za uplynulý kalendářní měsíc, tedy na začátku měsíce prosince za měsíc listopad, na začátku ledna za měsíc prosinec.
Česká správa sociálního zabezpečení má na svých webových stránkách na portálu ČSSZ k dispozici ke stažení tiskopis Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) včetně dalšího postupu.
Novinkou je generování jedinečného čísla u každé žádosti při jejím počátku. Rodiče proto žádáme, aby si toto vygenerované číslo formuláře pečlivě poznamenali, nebo si formulář žádosti s číslem uložili ve svém počítači.
Podrobné informace včetně návodu na vyplnění najdete na webových stránkách ČSSZ - www,eportal.cszz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd-m